Haklarını isteyen FEDAŞ işçileri çatıya çıktı

Tunceli’de, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (FEDAŞ) çalışan ve güvencesiz iş koşulları ile maaşlarının düşük olması nedeniyle 73 gündür grevde olan 120’ye yakın işçi, kent merkezinde eylemlerini sürdürüyor. İşçiler bu sabah, Sihenk Mahallesi’ndeki Fırat Elektrik binasının çatısına çıkarak ‘Aksa sözünü tut, talepleri karşıla’ yazılı pankart astı.

İŞE GERİ DÖNENE KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Fırat Elektrik ve Dağıtım A.Ş. İl Müdürlüğü çatısında direnişlerine devam eden FEDAŞ işçilerinden Sedat Uslu yaptığı açıklamada, “73 gündür halkımız için, kendimiz için, ekmeğimiz ve alın terimiz için direniyoruz. Yaptığımız hiçbir usulsüzlük yok ama şirket her seferinde bizi mobbinglerle, bizlere uyguladığı baskı sonucu işten çıkardı. İşe geri dönene kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

EVİMİZE EKMEK GÖTÜRMEK İÇİN…”

Bir başka FEDAŞ işçisi Volkan Uç ise, “Şirketle yaptığımız toplantılarda işçi emeğiyle dalga geçer gibi sonuçlar çıkardılar. Biz burada evimize bir dilim ekmek daha götürmek için mücadele ediyoruz. Biz burada emek veriyoruz, biz burada ölümle mücadele ediyoruz” dedi.

32 İŞÇİNİN İŞİNE SON VERİLMİŞTİ

FEDAŞ işçilerinin başlattığı eylem sonrasında işçi temsilcileri ve işveren arasında yapılan görüşmelerden henüz olumlu bir sonuç çıkmazken, süreç içerisinde 32 işçinin işine son verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x