WhatsApp’ta numara kaydetme dönemi bitiyor!

Dünyanın en yaygın mesajlaşma platformlarından olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Bugün de yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. WhatsApp, kullanıcılarının bilinmeyen numaraların kim olduğunu, telefon rehberine kaydetmeden öğrenebilecekleri yeni özelliği kullanıma sundu. İşte detaylar!

WhatsApp’ta kayıtlı numaraya mesaj göndermek kolaylaşacak!

Milyarlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, kullanıcılar için fazlasıyla uğraştırıcı olan bir sorunu çözüme kavuşturdu. Bununla birlikte bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğu rehbere kaydetmeye gerek kalmadan öğrenmeniz mümkün olacak.

Daha öncesinde WhatsApp üzerinden bilinmeyen bir numaraya mesaj atmak için o kişinin numarasını rehbere kaydetmeniz gerekiyordu. Bu durum ise kullanıcıların rehberlerinin bilinmeyen numaralarla dolmasına neden oluyordu. Ancak yeni özellikle birlikte bu sorun ortadan kalkıyor.

Numara kaydetme zorunluluğunu kaldıran yeni özellikle birlikte direkt uygulamanın arama kısmından numarayı yazabileceksiniz. Böylece ulaşmak istediğiniz kişiyi arayabilecek veya mesaj atabileceksiniz. Ayrıca yeni özellik WhatsApp’ın beta sürümüne özel değil.

WhatsApp’ta kayıtlı olmayan numaraya nasıl mesaj atılır?

WhatsApp’ın yeni özelliğiyle birlikte rehberde kayıtlı olmayan numaraya mesaj atmak daha da kolay hale geldi. Peki, kayıtlı olmayan numaraya mesaj atmak için ne yapmak gerekiyor? Özellikten faydalanmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ardından “Yeni Sohbet Başlat” seçeneğini seçin.
  • Karşınıza çıkan arama çubuğuna mesaj atmak istediğiniz numarayı girin.
  • Bu adımlar sonrasında platform, kişileriniz dışında aramayı gerçekleştirecek.
  • Son olarak girdiğiniz numara WhatsApp kullanıyorsa karşınıza sohbet penceresi çıkacak.

WhatsApp’ın bu özelliğini kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey App Store veya Google Play Store’dan WhatsApp’ın son sürümünü yüklemek olacak. Bunun sonucunda yeni özelliği rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.

Peki, siz WhatsApp’ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’a başka hangi özellikler gelmeli? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir