OKX Blockchain Testnet Yakında Başlayacak

Kripto para borsası OKX’in kurucusu Mingxing Xu, OKB Chain’in test ağının yakında hazır olacağını duyurdu.

OKX platformunun kurucusu olan Mingxing Xu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, OKB Chain test ağının gelişiminin devam ettiğini ve yakın zamanda hazır olacağını açıkladı. Kripto topluluğunda ve Twitter’da Star kullanıcı adıyla tanınan Xu, Şubat ayının başlarında verdiği bir demeçte, zincirin piyasaya sürülme tarihi olarak 2023’ün ilk çeyreğini planladıklarını söylemişti.

OKB Chain, Merkeziyetsiz Uygulamaları Destekleyecek

Star’a göre yeni blockchain, ZK (sıfır bilgi) teknolojisine doğru evrimleşmesi gereken bir yan zincir ve aynı zamanda iyi bir Layer-2 çözümü. Öte yandan Star, mevcut OKX Chain’in (OKT) Layer-1 Proof of Stake blok zinciri olduğunu söylüyor.

Star, yeni zincirde WebAssembly güncellemesinin (WASM) kullanıma sunulacağını ve bunun da Rust ve C++ gibi programlama dilleri aracılığıyla yüksek performanslı merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini sağlayacağını sözlerine ekledi.

OKX en büyük merkezi borsalardan biri olmasına rağmen, son geliştirmeleri ademi merkeziyetçilik odaklı olarak yapılıyor. Yeni zincirin ortaya çıkması da bu faktör ile ilişkilendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir