Karamollaoğlu’ndan Erbakan’a: ‘Terbiyesini Takınması Lazım’

Üç gün içinde karar değiştirerek Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan TRT ekranlarında ‘Millet İttifakı için ‘sol, komünist, sosyalist, ateist’ ifadelerini kullanmıştı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erbakan’ın terbiyesini takınmasını söyledi.

KRT’de katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu, “Çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir” dedi.

Karamanoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Bu kadar saçmalık bu kadar tutarsızlık olmaz. Kim Erbakan hocamızı terk etti, kim ‘Milli Görüş’ gömleğini çıkardı da siyonist gömleğini giydi. Biraz insaf et.”

“Cahilliğe bakın! Erbakan Hoca ilk koalisyonun CHP ile kurdu ve tarihi bir misyon yüklendi.”

“O koalisyon, bir takım hatalar yapılmamış olsaydı büyük ihtimalle devam edecekti. O koalisyonda muazzam bir değişiklik oldu Türkiye politikasında. Bunu nasıl görmezden gelebilir? Bu cahilliktir veya bile bile cahilliktir. Bunun yanlış olduğunu bilir ve yine de söyler.”

“Ne olursa olsun Erbakan hocamızın bir hatırı var. Fatih de onun oğlu ama bu yalpaları yapmak arkasından da çamur atmak haddine değil. Orada terbiyesini kuşanması lazım.”

“İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir