Dünyanın en zehirli yılanını yatağında buldu

Avustralya’nın Queensland eyaletinde bir sürüngen avcısı, yatağında dünyanın en zehirli yılanlarından birini sürünürken bulan bir kadın tarafından çağrıldı.

Sürüngen avcısı Zachery Richards, Queensland’ın küçük kırsal kasabası Maroon’da kadının yatağına uzanmış 1,8 metrelik doğu kahverengi yılanını gösteren fotoğrafları Facebook sayfasında paylaştı.

Richards, “Geldiğimde, ev sahibi beni dışarıda bekliyordu ve yılanın içinde olduğu yatak odasına girdim ve kapıyı altına bir havluyla kapatmıştı, bu yüzden dışarı çıkamadı” dedi.

CBS News’e konuşan Richards, yılanın sıcaktan kaçmak için açık bir kapıdan girdiğini düşündüğünü söyleyerek, “Kapıyı ittim ve yatakta uzanmış bana bakıyordu” dedi. 

“YA DA SADECE UYUMAK İÇİN GÜZEL VE RAHAT BİR YATAK İSTİYORDU”

Richards, yılanı en yakın insan yerleşiminden uzak bir bölgeye taşıdığını sözlerine ekleyerek, “Yılan o gün dışarısı oldukça sıcak olduğu için barınak aramak için muhtemelen açık bir kapıdan girdi. Sadece uyumak için güzel ve rahat bir yatak istiyordu” ifadelerini kullandı.

Ev sahibi, kendisini aramadan önce yılanı güvenli bir şekilde kontrol altına almak için doğru adımları attığını belirten Richards, “Bir yılan görürseniz, onu kendi haline bırakın, ondan uzaklaşın. Güvenli olan yerlerde, onu tek bir odaya hapsetmek, bulmamızı kolaylaştırır” sözlerini kaydetti.


Richards, yılanı yakındaki çalılıklara götürdüğünü ve diğer konutlara güvenli bir mesafede bıraktığını söyledi.

Doğu Kahverengi Yılanları Doğu Avustralya’da yaygındır. Adını bu yüzden almıştır. Avustralya müzesine göre bu tür, yılan ısırıklarından Avustralya’daki diğer yılan türlerinden daha fazla ölüme neden olma konusunda benzersiz bir ayrıcalığa sahip.

Yılanın zehiri güçlü nörotoksinler içerir ve bir insan ısırılır ve tedavi edilmezse ilerleyici felce ve kontrolsüz kanamaya neden olabilir. Nörotoksin kurbanın kalbini, diyaframını ve ciğerlerini kapatarak boğulmalarına neden olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir