Dikkat: Bu 3 Altcoin, Gelecek Haftalarda Pump Görebilir!

Bitcoin’in son haftalarda sergilediği güçlü performansı, bazı uzmanlar arasında ralli göstergesi olarak yorumlandı. Hangi altcoin’ler bunu takip edecek ve patlama yapacak? İşte dikkat edilmesi gereken ilk 3 altcoin.

Banka çöküşü sırasında ve sonrasında altcoin piyasası nasıl hareket etti?

Birkaç ABD bankasının iflas başvurusunda bulunmak zorunda olduğu öğrenildikten sonra, altcoin piyasası keskin düşüş gösterdi. Bunun aynı zamanda, Silicon Valley Bank’a olan yakınlığı nedeniyle USDC ve Dai’nin dolar sabitliğini koruyamaması gerçeğiyle de ilgisi vardı.

Kriz ortamında rağmen, Bitcoin başlarda 20.000 doların altında düşse de, krizi fırsatı çevirip 29,000 doların üzerinde son 9 ayın zirvesini kaydetti.

Ayrıca, Dogecoin ve Shiba Inu, son birkaç gün içinde spekülatif kriptolar olarak daha az etkili olabilir sağlayabilir. Bunun, bu zamanlarda yatırımcılar arasında belirli bir riskten kaçınma ile ilgisi var.Peki hangi altcoin’leri radara olmak doğru bir tercih olacak? Analist Rudy Fares, 3 altcoin de önümüzdeki birkaç haftada ralli bekliyor.

Önümüzdeki haftalarda patlayabilecek 3 altcoin

Ethereum (ETH)

Son rallide Ethereum, Bitcoin kadar iyi performans sergileyemedi. Yine de analistler, önümüzdeki haftalarda bu durumun değişebileceğini söylüyor. Bir yandan Ethereum’un rotasının Bitcoin rotasına “yetişmesi” mümkün görünüyor. Son aylarda farklı aşamalardaki fiyat artışlarının uyumunu daha sık gözlemleyebiliyoruz. 

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artırması gereken Ethereum’un Shanghai güncellemesi de beklemede. Bazı gözlemciler ETH fiyatının düşebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, piyasa yükselişini sürdürürse, Ethereum önümüzdeki haftalarda keskin kazançlar görebilecek kripto para birimleri arasında yer alabilir.

Polygon (MATIC)

Son birkaç haftada, MATIC’in performansı özellikle güçlüydü. Ancak son birkaç gündür Bitcoin’e de ayak uyduramıyor.

Polygon etrafındaki ilgi azalmamış gibi gözüküyor. FIAT sistemine olan güven, bankacılık krizi nedeniyle düştü. Ancak özellikle Polygon ağının büyük “FIAT şirketleri” ile birçok ortaklığı var. Büyük bir mali çöküş görmezsek, kripto piyasası yükselirken Polygon (MATIC) en hızlı toparlananlardan biri olabilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in son birkaç gündeki oldukça zayıf performansına rağmen, önümüzdeki haftalarda bir fiyat patlaması mümkün görünüyor. Meme coin patlamalarının genellikle çok az insan beklediğinde gerçekleştiğini belirtelim.

Ayrıca, geçici piyasa aşamalarındaki zayıf kripto para birimlerinin diğer aşamalarda piyasa geneline yeniden uyum sağladığı teorisi tekrar uygulanabilir. Dogecoin, 2022’nin 4. çeyreğinde güçlü bir aşamaya sahipti, ancak 2023’ün 1. çeyreğinde daha zayıf performans gösterdi. Bu nedenle, analist Fares’e göre önümüzdeki birkaç hafta DOGE için çok olumlu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir